Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 33 степени

Денес, среда, 26 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=7.

Утре, четврток, 27 јуни, во Битола времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 32  степени.  УВ=6