Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: претрес во Битола, приведени две лица, пронајдена дрога 

На 26.06.2024 полициски службеници од СВР Битола по член 215 од КЗ извршиле претрес на две места во куќи во Битола сопственост на  две лица на возраст од 22 и 23 години двајцата од Битола при што на двете локации пронајдени се четири најлонски паковки со марихуана.

Лицата се приведени во полициска станица Битола при што по документирање на настанот против истите ќе следува соодветна кривична пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »