Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 29 степени

Денес, петок, 28 јуни, во Битола, според прогнозите на метеролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со можен повремен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола  до 29 степени. UV=7

Утре, сабота, 29 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Максималната температура во Битола  до 29 степени.  УВ=8

 
More from ВестиMore posts in Вести »