Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 32 степени

Денес, сабота, 29 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8

Утре, недела, 30 јуни, во Битола времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=9.