Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 32 степени

Денес, недела, 30 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=9

Утре, понеделник, 1 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот можност за локална појава на невреме. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=9.

More from ВестиMore posts in Вести »