Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 36 степени, УВ=9

Денес, понеделник, 1 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Во Битола температурата до 36 степени.  УВ=9

Утре, вторник, 2 јули, во Битола времето ќе биде променливо облачно, со можност за нестабилно време со пороен дожд и грмежи. Во Битола температурата до 30 степени.  УВ=7

More from ВестиMore posts in Вести »