Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 31 степен

Денес, вторник, 2 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, со услови за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=7.

Утре, среда, 3 јули, во Битола времето ќе биде променливо облачно и посвежо со локален пороен дожд, грмежи и засилен северен ветер. Температурата во Битола до 29 степен. УВ=7

More from ВестиMore posts in Вести »