Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: битолчанец уапсен на аеродром Скопје поради мерка за апсење

Вчера во 8 часот на Аеродромот во Скопје е уапсен 56-годишник од Битола по кого била издадена мерка за апсење.

-На 05.07.2024 во 08.06 часот на Граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, полициски службеници лишиле од слобода 56 годишник од Битола. При извршена пасошка контрола и проверки во оперативната евиденција било констатирано дека за него е издадена мерка „апси“, по барање од СВР Охрид, врз основа на од Основен суд Охрид“ се вели во билтенот на МВР. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка