Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Спорт”

Еурофарм Работник и Пелистер го играат првото градско ракометно дерби оваа сезона

Во спортската сала “Младост“ во Битола, ќе се одигра првото градско ракометно дерби во ракомет помеѓу екипите на Еурофарм Работник и Пелистер. Со оглед на…