Press "Enter" to skip to content

Bitola News

Билтен на МВР: скопланец во Битола купил 30 венчаници, не ги платил, доби кривична

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С. (28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. На 08.12.2017…