Press "Enter" to skip to content

Bitola News

Ракометарите победија, фудбалерите поразени во вечното дерби

Пелистер – Радовиш 29:23 (15:9) Во истиот термин, кога се играше вечното дерби на мак-фудбалот се играше првенствен натпревар од Супер ракометната лига, во спортската…