Press "Enter" to skip to content

Малку поинакви предновогодишни забави и дочек на Нова година со Агим Џело

Дека новогодишните празници во нашиот град не се во знакот само на фолк музиката, доказ за тоа е предновогодишната рок забава во “Лонгони“ бар и билијард, која денес, четврток.

Главната рок-журка ќе се случи во срцето на старата чаршија во “Бар Чаршија“ на 31 декември со почеток во 22:00 часот.

 Задолжен за музиката на овие забави ќе биди одличниот познавач на светската и македонската рок сцена и долгогодишен водител на музичката емисија “Металманија“ – Агим Џело.

Овие две рок-журки се одлична можност за љубителите на рок музиката и за новогодишните празници да си поминат во свој стил.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.