Press "Enter" to skip to content

Временска прогноза: во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, недела, 20 септемврри, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролопки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен, а вдолж Повардарието од југоисточен правец. Температурата до 27°С.

Утре, понеделник, 21 септември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Температурата до 26°С.

Следува период на претежно стабилно време со пониски утрински температури. Во вторник и во среда, особено во западните делови ќе има развој на нестабилна облачност и услови за појава на повремен дожд и ретки грмежи.