Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладневните часови нестабилно

Денес, сабота, 12 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер и појава на град. Температурата во Битола до 25 степени. УВ=7.

Утре, недела, 13 јуни, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 25 степени. УВ=7