Press "Enter" to skip to content

Тешко на Вардар, за еден “сат“ распродадена салата, “карти“ нема никаде во Битола

Среќниците кои утрово набавија влезници за натреварот на сезоната во Битола, ракометното дерби Еурофарм Пелистер веќе се “фалат“ на социјалните мрежи, а останатите до среда ќе бараат чаре како дојдат до влезници, бидејќи повеќе нема.

Само за еден час од пуштањето во продажба на влезниците на неколку продажни места, иако е недела претпладне се распородадени за рекордно време.

Според коментарите салата ќе “гори“, а тешко на Вардар се коментарите.

More from ВестиMore posts in Вести »