Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 32 степени

Денес, петок, 15 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

Утре, сабота, 16 јули, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 32 степени.  УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »