Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, среда, 3 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

Утре, четврток, 4 август, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

More from БитолаMore posts in Битола »