Press "Enter" to skip to content

И утре “Нискоградба“ ќе работи на “Партизанска“, но ќе нема прекин во водоснабдувањето

ЈКП “Нискоградба“ Битола ги известува граѓаните од Нова Битола дека екипите на “Нискоградба“ продолжуваат и утре од утринските часови со санација на дефектот на улица “Партизанска“ кај “Веро“.

Утре, четврток, 4 август, водоснабдувањето ќе се одвива непречено.

More from ВестиMore posts in Вести »