Press "Enter" to skip to content

И покрај засилените контроли, синоќа 19 возачи под дејство на алкохол во Битола

Во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територијата на СВР Битола спроведена е акциска контрола за санкционирање возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол, при што санкционирани се 19 возачи.

Од МВР денеска информираа дека засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.