Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер 2 од денес на подготовки во Маврово

Ракометарите на Еурофарм Пелистер 2 од Битола денес заминаа на подготовки во Маврово, каде ќе останат во следните седум дена. Александар Јовиќ ќе има можност да постави база за долгата сезона која ги очекува ракометарите на вториот им од Битола.

На подготовките Еурофарм Пелистер 2 ќе одигра два контролни натпревари против Охрид и еден против косовскиот тим Вучитрн.

Повикани ракометари за подготовките во Маврово:

Голмани: Мартин Јовановски и Василије Пичурица

Леви крила: Иван Димитровски, Петар Атанасијевиќ и Андреј Марковски

Леви бекови: Кристијан Митревски и Христијан Ристевски

Средни бекови: Мартин Ивановски, Стефан Талевски, Филип Гуцевски и Мартин Табакоски

Десни бекови: Андре Буторац и Симон Мирчевски

Десни крила: Ненад Белистојаноски, Никола Стоилевски и Димитриј Блажевски

Кружни напаѓачи: Филип Арсеновски, Васко Мартиновски, Трајче Мицевски и Антонио Николовски.

More from ВестиMore posts in Вести »