Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, вторник, 16 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има услови за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 31 степен.

Утре, среда, 17 август, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8