Press "Enter" to skip to content

Вечер на “Бит фест“ концерт “Љубов и светлина“

Вечерва, во Офицерскиот дом во рамките на “Бит фест“,  ќе се одржи музичкиот настан  “Љубов и светлина“.

На овој концерт ќе настапата уметниците од Битола, Марина Коруновска – мецосопран, Александра Ристевска – пијано и Марјан Бакревски – кларинет.

Концертот е со почеток во 20.00 часот, а на програмата ќе бидат изведени дела од Хајдн, Брамс, Шуберт, Григ, Прокопиев, Дебиси, Мусоргски и Пијацола.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from КултураMore posts in Култура »