Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, посвежо и нестабилно

Денес, понеделник, 22 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, вторник, 23 август, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, од пладневните часови ќе биде нестабилно, особено на југоистокот, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »