Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладневните часови нестабилно

Денес, вторник, 30 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, среда, 31 август, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, попладне на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »