Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со врнежи од дожд

Денес, четврток, 1 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, петок, 2 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »