Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 15 степени

Денес, четврток, 15 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, петок, 16 декември, во Битола, времето ќе биде претпладне со услови за магла и ниска облачност по котлините. Во текот на денот малку до умерено облачно со сончеви периоди и топло за овој дел од годината. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.