Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер во СЕХА лигата против Нексе и Војводина во “А“ групата

Еурофарм Пелистер од Битола 4. сезона по ред ќе ја претставува Македонија во регионалната “СЕХА Гаспром“ лига.

Еурофарм Пелистер ќе се натпреварува во групата “А“ заедно со екипите на Војводина од Србија и Нексе Нашице од Хрватска.

Четирите победници од четвртфиналните двојки ќе играат на завршниот турнир, кој е планиран од 21 до 23 април 2023 година.

Термините и саатницата за натпреварите ќе бидат познати во наредните неколку дена.