Press "Enter" to skip to content

Во Битола, магливо и поладно, попладна намалување на маглата и облачноста

Денес, ,недела, 1 јануари, 2023 година, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде магливо, сончево со мала до умерена облачност, кои преку денот ќе се намалуваат. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, понеделник, 2 јануари, во Битола ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По одделни котлиниќе има појава на магла или ниска облачност, кои преку денот ќе се намалат. Температурата во Битола до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »