Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведување за поседување марихуана

На 11.01.2023 на ул. “Партизанска“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола лишиле од слобода 22 годишно лице од Битола затоа што кај него била пронајдена и одземена е марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

 

 

More from ВестиMore posts in Вести »