Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и релативно топло

Денес, среда, 18 јануари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од јужен правец (над 70 км/час). Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, четврток, 19 јануар, во Битола, времето ќе биде претежно облачно и релативно топло со врнежи од дожд, кои можно е да бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

 

More from ВестиMore posts in Вести »