Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: нападнат работник во “кладилница“, каснување од куче скитник

На 15.02.2023 во СВР Битола, М.Б.(20) од Битола пријави дека на работното место во обложувалница на ул. „Димитар Илиевски Мурато“ во Битола бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 15.02.2023 во СВР Битола, С.Н.(60) од Битола пријавила дека на ул. „Филип Втори Македонски“ била касната од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »