Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, петок, 17 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеолошки работи времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, сабота, 18 февруари, во Битола, времето ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »