Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, недела, 19 февруар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, понеделникм 20 февруари, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »