Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, четврток, 23 февруар, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, петок, 24 февруар, во Битола времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

 

More from ВестиMore posts in Вести »