Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и релативно топло

Денес, сабота, 25 февруар, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и релативно топло. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, недела, 26 февруар, во Битола времето ќе биде променливо облачно и релативно топло. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »