Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, попладне врнежи од дожд

Денес, вторник, 28 февруар, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, попладне врнежи од дожд. Врнежите ќе продолжат и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, среда, 1 март, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »