Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, среда, 22 март, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, четврток, 23 март, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 18 степени.