Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди, попладне дождливо

Денес, недела, 2 април, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, понеделник, 3 април, во Битола, времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »