Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, петок, 9 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 28 степени.

Утре, сабота, 10 јуни, во Битола времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови можност за нестабилност. Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »