Press "Enter" to skip to content

ЈП “Паркинзи“ Битола: вовчето “Мечо“ од утре промотивно ќе вози низ Градскиот парк

-Почитувани битолчани,

Ве известуваме дека на ден 10.06.2023 година електричното вовче “Мечо“ започнува со промотивно возење низ Градскиот парк во Општина Битола за нашите најмлади граѓани.

Промотивните возења ќе бидат од 10 часот до 12 часот, од вторник до недела, понеделник е неработен ден.

More from ВестиMore posts in Вести »