Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладневните часови можност за нестабилност

Денес, сабота, 10 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови можност за нестабилно со локален пороен дожд. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, недела, 11 јуни, во Битола времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови можност за нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »