Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: лишени од слобода двајца дилери од Битола

Вчера, 11 јуни 2023 година, во 18.30 часот на ул. “Алексо Нанески“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола лишиле од слобода две лица на возраст од 35 и 34 години, двајцата од Битола.

При преглед кај нив и во возило “пежо“, во кое се превезувале, биле пронајдени и одземени бела грутчеста материја, дигитална вага со траги од бела материја, таблети, три шишиња исполнети со течност, ампули и други предмети.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »