Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно

Денес, четврток, 15 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времто ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, петок, 16 јуни, во Битола времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »