Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд

Денес, петок, 16 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, сабота, 17 јуни, во Битола времето ќе биде променливо облачно, посвежо и ветеровито со повремени локални врнежи од дожд. Температурата во Битола до 22 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »