Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: ноќва 15 возачи под дејство на алкохол на територија на Битола

Во текот на изминатата вечер (15/16.06.2023)во периодот од 23.00-04.00 часот на подрачје на Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 15 возачи.

За време на контролата биле санкционирани и 8 други видови прекршоци.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила.