Press "Enter" to skip to content

Апел од СВР Битола: да се вози внимателно на делницата Градско – Прилеп…

Апелираме до возачите на патнички и товарни моторни возила поради обилните врнежи од дожд да бидат внимателни во сообраќајот и да ги почитуваат насоките од полициските службеници на терен и тоа на патните правц :
 
Магистрален пат А1-крак, делница: Градско – Прилеп (превој Плетвар)
Регионален пат Р-1303, делница: Прилеп – Мак. Брод (превој Барбарас)
Регионален пат Р-1106, делница: Суводолска крстосница кон езеро Козјак
More from ВестиMore posts in Вести »