Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и значително потопло, температурата до 27 степени

Денес, понеделник, 19 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и значително потопло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 27 степени. UV=8

Утре, вторник, 29 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8

More from ВестиMore posts in Вести »