Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 30 степени

Денес, среда, 21 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=8

Утре, четврток, 22 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=8

More from ВестиMore posts in Вести »