Press "Enter" to skip to content

Двајца 19 годишници, возач и совозач во “шавролетот“, повредени во сообраќајката на “Васко Карангелевски“

Во 19.48 часот во СВР Битола е пријавено дека на ул. “Васко Карангелевски” во Битола помеѓу се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус “исузу“, кој превезувал вработени за РЕК “Битола“, управуван од 54 годишник од Битола и патнички возило “шевролет“ управуван од 19 годишник и сопатник  исто така на 19 години, двајцата од Битола.

Двете возила со битолски регистарски ознаки.

По незгодата возачот и сопатникот во возилото “шевролет“ се пренесени во Клиничка болница Битола за укажување на помош и утврдување на карактер на повредите. 

More from ВестиMore posts in Вести »