Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, четрток, 6 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне со можност за развој на нестабилност. Температурата во Битола до 30 степени. UV=8.

Утре, петок, 7 јули, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=8